To máš úplně v pohodě

Tímto víkendem mi skončily svatby v tomto roce, kdy jsem je fotografoval v pátek i sobotu. Teď už budou jen svatby v sobotu. V pátek jsem fotil u Hradce Králové, noční přejezd a sobota u Ostravy. Abych stíhal fotit tak jak je mým zvykem již od brzkého rána, bylo třeba vstával ještě za řádné tmy. V čase, kdy bych mohl budit nejen všechny svatebčany, ale i většinu kohoutů. Když mi pak ještě zavolal jeden klient, že by mne potřeboval na neděli dopoledne, tak jsem si říkal, že to bude masakr.

Ono ani nejde o nějakou únavu přes den, ta se potlačí samotným fotografováním. Ale těmi přejezdy, protože stát se může cokoliv. Mám rád řízení auta resp. poloauta, proto v tomto směru nemám obavy. Ale spíš se obávám ostatních řidičů řídících jako prasata. Když vidím jak někdo ohrožuje ostatní v provozu a na semaforech pak stojí na červenou, tak vystoupím a jdu za ním optat se co to mělo znamenat. Nenatáčím či nefotografuji tyhle lidi, já si tohle vyřizuji osobně. Za dobu co mám řidičák jsem tohle udělal v desítkách případů a ANI JEDNOU se mi nestalo, že by dotyčný řekl důvody ve smyslu porodu či zapomenutí odvozu tchýně. V drtivé většině jde o kyselé obličeje a neschopnost argumentace. Není ani výjimečné, že se za někým svezu až na místo, kde zastaví. Takže pokud svým stylem řízení ohrožujete ostatní a někdo vám bude klepat na okýnko či vám na auto nalepí nálepku „Řídím jako prase“, tak jsem to s největší pravděpodobností já. Je to můj styl boje a tohle je lepší uspokojení, než bych mu udělal jednoho „trpišovského“.

Dneska, v neděli, jsem se tedy potřeboval zrelaxovat. Ten dotyčný klient má hotel v Beskydech, takže po lehkém fotografování vyloženě bodla nabídka využití servisu wellness centra a po chutném obědu směr domov.

Dva týdny zpět, kdy jsem měl taktéž svatby v pátek i sobotu byla situace jiná. Protože ten další den jsem fotil inline závody a tak takřka opět po celý den foťák v ruce. O to víc to je pak náročnější, když se nevěsty sousedky před řadu měsíci ptáš, kde svatba bude. A odpověď: „To máš úplně v pohodě, naproti v restauraci.“ A to ti v hlavě ihned naskočí, že to vůbec není v pohodě. Protože to se můžeš snažit jakkoli, ale neobkecáš že nemůžeš pít, protože máš venku auto. Domů to máš osmdesát pět kroků, osmdesát devět do postele. A jelikož byla přítomna celá řada lidí čtoucích můj blog, tak se již automaticky vytvořila početná skupina Metaxa, jaj.

Další výhoda (dá-li se to tedy nazývat výhoda) bydlení naproti se vyplatila při večerním ohňostroji. Samotné rachejtle vystřelené do vzduchu byly v pohodě. Ale na plotě pověšená konstrukce, kde mělo být srdce a řada fontán, selhala a spadla. Takže to spíše vypadalo na UFO zmenšeninu těsně před odletem do vesmíru. Řada úspěchů je založena na využití nevýhody ve výhodu. Proto nešlo jinak, než pohotově přiskočit a nafotit pár snímků. Takže již víte co znamená dnešní fotografie, která by bez tohoto popisu vyzněla asi trošku divně. A ono je někdy potřeba něco dovysvětlit a tak vlastně budou Jana a Radek vzpomínat jak měli toto jedinečné oproti ostatním.

Ještě k té výhodě. Ta konstrukce začala pak celá hořet, takže jako správný člen hasičské zásahové jednotky jsem domů běžel pro kýble s vodou a konal. Takže informace pro budoucí nevěsty – zašiju šaty, uhasím oheň, … ;)