3+1 = fotografie & video & text + soutěž

Dnes si povíme něco o tom jak správně postupovat při zařizování svatby. Stručně řečeno, prvně se zařizuje termín u fotografa (rozuměj u mne) a až pak následuje shánění ženicha resp. nevěsty, eventuální místo obřadu, proškrtání prvního seznamu hostů, množství potřebného alkoholu, proškrtání druhého seznamu hostů, atd.

Nějak tak to bylo u svatby Jany a Tomáše, protože před hodně léty mi řekla, že svatbu jí budu fotit rozhodně já. Což byla velká odvaha, protože v té době jsem teprve začal chápat co to vlastně fotografie je. No, když došlo na lámání chleba, tak první telefonát byl ten, ať jí napíšu volné termíny v tomto roce. Pak se vše naroubovalo na vybraný termín. Ano, tohle je ideální stav, který ovšem svým způsobem zavazuje, aby výsledek byl dle očekávání. Už jsem o tom psal kdysi, že fakt jde o to dělat to přesně jak je člověk zvyklý. Takže žádný stres. Rodina Jany mne zná, takže žádné oslovování jménem, ale jako ostatně 98% všech lidí prostě Beny. Mým jménem mne oslovuje opravdu hodně málo lidí a řekl bych, že dobrá polovina ani neví jak se vlastně jmenuju pravým jménem:) Člověk se pak cítí hodně familiárně a ten den probíhá v moc příjemném prostředí.

Například. Fotografoval jsem společný snímek před kostelem po obřadu. Poslední svatby se snažím tenhle snímek fotografovat z vyššího místa, než klasicky ze země. Tady jsem vylezl na kovaný plot, kdy ztráta rovnováhy spojená s ostrými hroty by nejspíše způsobila jisté problémy, no co už. Tady jsem udělal pár snímků, kdy lidi různě motivuju. Jednu pózu jsem vyfotil rychle a přepnul na natáčení videa a …

Tohle je můj styl fotografování, abych ho přiblížil lidem, kteří mne neznají. Nebrat tu práci tak vážně a tyhle snímky vylepšit nějakou legrací. Ostatně u těchto hromadných fotografií mám jednu specialitku na kterou většinou dojde. Jaká? To se dozvíte, až si mne objednáte na svatbu jako fotografa či faráře ;)

Dnešní snímek je o klasické situaci ve svatební den. Někdy ženich jde za nevěstou a někdy ji k němu přivede otec. A to se pak člověk snaží propojit oba hlavní aktéry dne do jednoho snímku. Občas se při tom pohybuje hodně lidí, někdy jde jen o ty samotné dva. Tady je to takový mix rozdělený na dvě poloviny. Vlevo výrazy v obličejích uvědomující si vážnost situace, které později plynule přejdou v radostný pláč. Vpravo výrazy očekávající, zda už teď vyjde pravá nevěsta či jako o pár minut dříve nevěsta falešná:) Vlevo málo lidí, vpravo hodně. Líbí se mi takové to napětí, které v ten den bylo velmi výjimečné. Protože jinak to byla velmi usměvavá svatba.

A na závěr pro všechny, kteří mají účet na Facebooku. Pokud máte rádi mou tvorbu a chcete udělat radost Janě a Tomáši, tak klikněte na níže uvedený odkaz a tam dejte, že se vám fotografie líbí. Mi se líbí hodně, proto to sem píšu:) Pokud bude mít fotografie úspěch, tak popíšu proč je fotografována tak šikmo či proč jsem tam nechal vlevo ten komín. To ať máte nějakou motivaci;)

http://www.kleinod.cz/soutez/fbid613/?fb_action_ids=4860912687214&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582