Dnes z jiného soudku resp. trouby

Před léty jsme s kamarády založili tradici zimních výletů na jednu chatu do zapadlé části naší republiky, kde není ani signál pro mobilní síť. Několik dní mimo moderní technologie nás navrácí do dob našeho mládí. Pokud chce někdo volat, tak musí vyšlapat poměrně prudký kopec a to pak člověka odradí a věnuje se jiným aktivitám. Záměrně nepíšu na kterém místě se chata nachází, protože něco tak luxusního si chceme nechat pro sebe – sobci.

Mimo aktivity sportovnějšího charakteru, které praktikujeme velmi zřídka se věnujeme hlavně vaření. Protože v chatě jsou dvě luxusní kachlové pece. Na jedné se dá i spát jak to známe z pohádek a zároveň poskytuje neskutečný prostor pro vaření. Takže dnes ukážeme pět jídel z několika, které jsme tam připravovali. Mnohem raději vařím než fotím jídla a podobné věci, to je zcela jiná disciplína. A tak omluvte sníženou kvalitu fotografií, přeci jenom ty svatby mi jdou lépe. Většina inspirací jídel – Gordon Ramsay a Jamie Oliver. Proč tito dva? Protože v jednoduchosti je síla a líbí se mi, že ingredience dávají baj oko a ne z mističek. A to je pak zábava dělat něco od srdce a ne dle příruček. Stejný postup praktikuji u fotografování. Takže …

Beef Wellington – legendární recept GR, který vypadá složitě, ale není to opravdu nic těžkého, viz. http://youtu.be/y1orR1HGv0s

Kachní žaludky na redukci z hovězích jater a mrkve -  překvapení víkendu, vynikající chuť.

Žebra na krkovičce – vyšší level tomu dodalo hodně bylinek postupně zakomponováno v mnohahodinovém procesu pečení.

Steaky z argentinského vysokého roštěnce – takové maso není třeba solit či kořenit, ale my ho nechali uležet v nádivce z hodně různých bylin a olivového oleje. K tomu pak ještě podávali žampióny plněné nivou. Dokonalá kombinace.

Dančí kýta – shodli jsme se, že není lepší zvěřina než dančí kýta a opět jen lehce bylinek a špeku.

Pochopitelně to nebylo jenom o mase, třeba americké brambory na másle s oreganem nebo vajíčka ala Gordon nebyly vůbec o nic horší. Kdybych však ukázal vše, tak asi by byl velký zájem, aby někdo jel příští rok s námi.

No, ale holt je to jen klub vyvolených :)