Co ten tam dělá

Ve filmu Trhák je scéna ze střižny, kde se režisér a ostatní dívají na natočenou scénu s pohřbem starého Lukeše. On sám je však na každém záběru a Čepek jako producent odmítá cokoliv přetáčet, že se to musí vyřešit jinak.

Ukazuje to, že se holt někdy stane, že v záběru máte něco co by tam být nemělo nebo tam něco vadí. Občas se s tím potýkám a v té vteřině být kreativní je někdy peklo. Docela často se toto stává u svatebního průvodu před či po obřadu. Člověk má vymyšlenou kompozici, něco se do ní dostane a teď babo raď. Většinou říkám lidem, ať nikam nespěchají a užijou si to. O to víc to říkám, když je malý kostel či malá síň. Jenže holt nervy pracují a už se mi i stalo, že jsem koukal odkud to vyfotím, otočím se a nastávající jsou už za mnou. To se pak blbě kryje, že jste to tak chtěl:) Nejlepší by bylo mít někoho u vchodu kostela a až já mávnu, tak dotyčné pustí.

Když jsem teď fotografoval svatbu kámoše, tak příchod nevěsty měl daleko k ideálu, ale nějak jsem se s tím popral. No a v hlavě jsem měl, že aspoň odchod zkusím dle mých představ. No, ale to snad bylo ještě horší:) Kostel byl docela malý, takže když svatebčané udělali špalír, tak to bylo tak akorát aby ženich nesl nevěstu na ramenou. Z rychlého pokleku jsem taky usoudil, že to nebude ono a tak rychle couval až na konec kostelíku. Tam byly dva schody a tak jsem si řekl, že když se na ně postavím, tak budu výš a bude lepší šance udělat lepší fotku. No, další problém byl v tom, že stejně se mnou couvali další svatebčané co fotili. Tak jsem rychle mezi němi proběhnul, postavil se a tápal jak ty lidi odfiltrovat. No jediná možnost, nastavit na foťáku „pomalejší“ čas a zazoomovat objektivem, aby dotyční dva byli jakžtakž ostří a zbytek mázlý. Možná to popisuji tak, že času bylo hodně, ale pravda je taková, že se vše odehrálo rychle, že pokus jsem měl jenom jeden.

Jestli to vyšlo, tak to můžete sami posoudit. Určitě by to šlo lépe, ale když se jede na první dobrou, tak musí být člověk spokojen. Ostatně v tom filmu se taky nic nepřetáčelo. Řeklo se, že to je jeho bratr, který je k nepoznání. Obkecat se dá všechno;)