Noční inline jízdy

Fotografie nemusí mít vždy nějakou „uměleckou“ hloubku, někdy prostě jde jen o masovku. Není nijak extra důležitá kompozice či ostrost břitvy. Jde o to nejpodstatnější a to, že jednoduše něco zachycuje. Tak to bývalo u nočních inline jízd, které jsem fotografoval pár let. Nyní již mi to můj víkendově nabitý kalendář neumožňuje. Tam šlo hlavně o zaznamenání jednotlivých účastníků, tím spíše pokud byla nějaká tématická vyjížďka.

I tento rok bude několik vyjížděk v Opavě, tak pokud se chcete o této akci něco dozvědět či se jí rovnou zúčastnit, tak veškeré informace najdete zde … http://www.sportovnikurzy.cz/blade-nights-opava.html. Noční vyjížďky se sice konají po celé republice, ale holt Opava je jenom jedna. O tom svědčí i to, že se sem sjíždějí lidé z celé naší země. Jedenáct kilometrů po skvělém asfaltu v zástupů stejných nadšenců si zamilujete.

Spolu se mnou je většinou fotografoval kamarád Aleš. Já s Canonem a on Nikonem, souboj na ostří kolečka:) Musel jsem uznat, že jeho foťák ostřil podstatně rychleji v tak velké tmě. Když jsem něco prošvihl, tak on kolem s úsměvem prosvištěl se slovy, to by se Nikonu nestalo:)  Projížděli jsme ať už vedle lidí či rovnou mezi nimi. Foťák nahoru nad sebe či naopak k zemi. Postávali na kraji a pálili jednu fotografii za druhou. Ano tam nešlo o nějaké umělečno, jen prostě ať lidé se později najdou a mají nějakou zpětnou vazbu. Občas člověk spadnul, ale nic vážnějšího. Paradoxně největší hit jsem dostal od instruktorky, protože se dívala jinam než jela a já čučel do foťáku taky jinam.

Takových fotografií jako je dnešní jsem udělal tisíce a věřím, že řada lidí si je dala do archivu. Nedávám na fotografie mé jméno, protože si myslím, že to tam ruší a tak budu nějaký anonymní fotograf. Ale toto není vůbec důležité, to podstatnější je to, že si lidé připomenou čeho se dříve účastnili. A třeba jako ti kluci na fotografii, že byli zodpovědní co se týče ochranných pomůcek, takže můžou jít příkladem jak by člověk měl jezdit na nočních vyjížďkách.

Dnešní ranní slunce mi řádně osvětluje pokoj, takže pomalu namazat kolečka, protože jaro je již opravdu tady.