Island po po pěti letech … firemní časopis Bernard a idnes.cz

Na kdyby se nehraje. Ale představujete si někdy jaké by to bylo stát na stupni vítězů a poslouchat hymnu nebo jak se o vás zajímají média po příletu na letišti? No já si skoro to první prožil, když jsem před pěti lety „porazil“ více než 40.000 lidí z Evropy v osudné fotosoutěži firmy Canon. Ten pocit, když oznámí vaše jméno se nedá popsat, to se musí prožít. Stále mne zamrazí, když si na těch pár vteřin vzpomenu. Když jsem pak letěl zpět do Prahy, tak si říkal, co když tam budou nějací novináři. No pochopitelně tam nečekal nikdo:)

Uvažoval jsem, ale nevěděl, jak bych mohl dát o tomto úspěchu vědět. Byl jsem najednou ve zcela jiném oboru, nikoho z této oblasti neznal, tak jsem se na to vyprdnul a snažil se zlepšovat ve fotografování. A abych se někde cpal, tak to už vůbec ne. Když se něco má stát, tak se to stane a vše chce svůj čas.

Do reklamy jsem za celou dobu podnikání neinvestoval ani korunu. Pokud si promítnu ve své hlavě noviny, časopisy a weby které nejčastěji čtu, tak mám zafixována místa, kde jsou reklamní sdělení a ty zcela ignoruji. Stejně při přehršli venkovní reklamy není možné zjistit co je dobré a špatné. Já jednoduše věřím, že pokud máte dobrý produkt, tak si k vám lidé najdou cestu sami.

Tak jako si teď po pěti letech našly fotografie z Islandu své uplatnění.

Nějaké měsíce zpět mi napsal marketingový ředitel pivovaru Bernard, že náhodně narazil na mé stránky, kde jej zaujaly fotografie z Islandu a zda by některé nemohli zveřejnit ve svém firemním časopisu. Byl bych blázen, kdybych s nadšením nesouhlasil. To, že těch fotografií bude zveřejněno tolik, jsem nečekal. Tím více, že jedna je i na obálce a na dvoustraně je má nejoblíbenější. Pokud se na časopis chcete podívat, tak odkaz zde … http://www.bernard.cz/cs/epivovar/magazin-vlastni-cestou/index.shtml. Nebo ještě lépe si jej na stejné stránce objednat. Pro prajzáky – je to zdarma. Nebo si pro něj zajít do některých Bernard prodejen po celé republice a rovnou u toho koupit pár piv. Se Standou Bernardem nemám nic společného, snad jen tu lásku k pivu a že já ji mám velkou:)

No a stejně náhodně mi nedávno volal novinář z Idnesu, že zmíněné fotografie taky viděl a chtějí je uveřejnit. Takže jsem jej nechal několik vybrat a pak jsem k nim napsat pár vět. Odkaz zde … http://xman.idnes.cz/foto.aspx?c=A130509_144650_xman-adrenalin_fro. No není to špatné mít něco na jednom z nejčtenějších webů republiky.

U obou odkazů najdete pár fotografií, které jsem ještě nikde nepublikoval, tak si je určitě prohlédněte. Já se tak můžu cítit jako sportovci, se kterými dělají média rozhovory. A dle jejich vzoru na otázku, zda si toho vážím, odpovídat – Tak určitě!