Ukončení lyžařské sezóny

Ukončení lyžařské sezóny klasicky proběhlo v Itálii – údolí Trevalli. Pro většinu lidí nejlepší středisko kam jezdíme. Hlavně z toho důvodu, že bydlíme rovnou u sjezdovky a tak člověk není limitován časem, kdy je třeba se někam dopravit. Takže není ani nic divného, že dojíždíme za pomocí čelovek. Ale to je již jiný kraj, jiná vesnice. Mimo klasické instruktorské skupiny jsme udělali pro tuto zimu klasičtější skupinu „na volno“ pokročilejších lyžařů, co se nezaleknou žádné výzvy ať už na sjezdovce či baru. Docela jsme si oblíbili skikrossové tratě, zvláště jednu, kde jsme tedy festovně potrénovali. Když už se zdálo, že jsme dosáhli vrcholu, tak stačilo vyměnit lyže za nějaké rychlejší a už člověk zas v tom lítal. Teď jsme brali přes třicet párů nových lyží Volkl určené pro další zimu, bylo z čeho vybírat. Já zvyklý na své tuhé Nordiky jsem v prvních obloucích pěkně plaval a připadal si jako totální začátečník. No, ale po chvilce si člověk zvykl a to byl wow fičák lyže. Na tyto kurzy si lidé nemusí brát své lyže, je vždy dostatek na testování a půjčování. Jedna z mnoha výhod těchto zájezdů.

Člověk by se mohl rozepsat o tom proč byste měli jet s námi, ale raděj to ukážu na příkladu. Petr začal lyžovat nějak kolem šedesátky, ať může jezdit s vnukami. Každý rok minimálně jednou s námi jezdí a je velkou inspirací pro všechny ostatní. My relativně mladí si stěžujeme na všemožné bebíčka, ale od něj jsme to nikdy neslyšeli. Odjede všechny cvičení a vrchol jsou jeho zánožky. Takže si lehce ukážeme jak lyžuje člověk co tento rok oslaví sedmdesátku. Nějaké ty dny věnujeme natáčení a fotografování lidí, což večer promítáme a vedoucí svých skupin k tomu říkají několik vět. Tohle je animace z fotografií, co lidé pak dostanou, ať můžou rodinám co ukazovat. Pro zajímavost teď jsem pořídil skoro 6.000 fotografií, což je už řádná porce. Takže přátelé, zde ukázka, která vám ukáže, že je zbytečné se vymlouvat, že se už nenaučíte lyžovat ve svém věku. Obě lyže krásně na hraně a ukázkově pracující obě ruce. Petr je VELKÁ inspirace.

O tom, že na tyto kurzy jezdí pohodoví lidé svědčí toto video. Když už jsme se blížili k našemu hotelu, tak jsem řekl několika lidem, že uděláme příjezdovou formaci. Má představa byla, že pojedou v hadu za sebou. Tak jsem s těmito instrukcemi odfičel dolů nachystat kameru. Člověk pak ani nebyl překvapen co přijelo dolů. Udělal bych to stejně:)